• исланд

Штета, македонските ракометарки не успеаја да обезбедат четвртфинале на СП

Денеска во вториот решавачки натпревар од главната фаза на Светското кадетско првенство во Скопје, македонската женска репрезентација загуби од Исланд со 25:22. После убедливата победа на Шведска во нашата група против Иран од 39:19, избраничките на селекторот Љубомир Савевски за пласман во четвртфиналето на Мундијалот мораа да бркаат реми или победа. Бевме блиску до остварување …

Штета, македонските ракометарки не успеаја да обезбедат четвртфинале на СП Read More »