5 C
Скопје

Tag : Интерпол

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Черими: До овој момент немаме податок за фалс вакцини во Република Северна Македонија

Слободен печат
Секторот за меѓународна полициска соработка е организациона единица која функционира во БЈБ при МВР. Јас како нејзин човек одговарам пред директорот на Бирото. Единицата е...
Вести Регион Слајдер

Српското МВР доби предупредување од Интерпол: Група на социјални мрежи со повик за групно самоубиство на млади луѓе

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи на Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за групно самоубиство на млади луѓе. По тој...
Вести Свет Слајдер

Интерпол: Во Кина и Јужна Африка запленети стотици лажни вакцини против ковид-19

Слободен печат
Властите во Јужна Африка запленија стотици шишиња лажни вакцини ковид-19, по глобалното предупредување издадено од Интерпол дека вакцините станале примарна цел на криминалните организации. 400...
Вести Хроника

Приведен криминалец од Азербејџан, баран од Интерпол

Слободен печат
Денеска (15.2.2021) во 11.50 часот во Скопје полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за меѓународни потраги го приведоа Б.А. (47) од Азербејџан,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Иран бара од Интерпол потерница за Трамп и уште 47 американски претставници

И.И.
Иран испрати барање до Интерпол за распишување на меѓународна црвена потерница за 48 американски високи претставници, меѓу кои и претседателот на САД Доналд Трамп, кои...
Вести Свет

Интерпол очекуваат напади за време на транспортот на вакцините ширум светот

Слободен печат
Генералниот секретар на Интерпол Јирген Шток денеска предупреди дека со испораката на вакцини против коронавирус, се очекува „драматично” зголемување на криминалот. – Со испорака на...
Вести Свет

Италијанската полиција и Интерпол го открија најголемиот грабеж во берзата за Биткоин

И.И.
Италијанската финансиска полиција го откри авторот на досега најголемиот грабеж во сферата на кибер финансиите, односно берзата на која се разменува криптовалутата Биткон. Станува збор...
Вести Свет

Интерпол предупредува: Организираниот криминал може да се насочи кон фалсификување на вакцини против ковид-19

Слободен печат
Меѓународната полициска организација Интерпол денеска предупреди дека меѓународната мрежа на организиран криминал може да се насочи кон новите вакцини против ковид-19 и да се обиде...
Хроника

Приведен германски државјанин баран од Интерпол, со него пронајдени и две малолетнички

Слободен печат
Денеска (24.11.2020) во 13.15 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага на ул.МАНАПО во Скопје врз основа на издадена меѓународна потерница...
Хроника

Уапсен српски државјанин баран преку Интерпол

Слободен печат
Рано утрово во 01.40 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром-Скопје“, од полициски службеници е лишен од слобода Б.Н.(30) од Р.Србија, соопшти МВР. Лицето по извршена...