Tag : Интерпол

Вести Македонија Слајдер

Чулев тврди дека вработувањето во Агенција за разузнавање е по пропис

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека лицето А.С. има право да биде вработено во МВР, откако Либертас објави дека истото лице го барале...
Вести Свет

Интерпол: Испораката на храна како параван за транспорт на дрога

МИА Агенција
Членови на криминални групи користат услуги за испорака на храна како параван за превоз на дрога и други нелегални производи за време на кризата предизвикана...
Вести Свет

Интерпол откри меѓународна измама со медицински маски во висина од околу 2,4 милиони евра

Слободен печат
Службеници на Интерпол во заедничка акција со властите во Германија, Ирска и Холандија открија криминална шема поврзана со продажба на маски за германскиот медицински персонал,...
Вести Свет

Интерпол предупредува за измами поврзани со епидемијата на коронавирусот

Слободен печат
Интерпол ги предупреди националните полициски служби и луѓето во светот за опасноста од измами во врска со епидемијата на коронавирусот. Според меѓународната организација за криминалистичка...
Вести Регион Слајдер

Во операција на Интерпол на Балканот спасени десетици жртви на трговија со луѓе

Слободен печат
Најмалку 89 жртви на трговија со луѓе, вклучително и седум деца, се спасени, а десетици  се уапсени во операцијата на Интерпол против организирани криминални групи...
Вести Свет Слајдер

Поранешниот директор на Интерпол осуден на 13,5 години затвор поради мито

Слободен печат
Поранешниот директор на Интерпол, Менг Хонгвеј денеска е осуден на 13,5 години затвор поради земање мито. Пресудата за Менг изречена е во судот во Тјанчин,...
Вести Македонија

МВР упадна во две фирми во Скопје

Горан Наумовски
Во тек е полициска акција во две фирми во Скопје, дознава „Слободен печат“. Полициски инспектори влегле во фирмата „Монт“, како и во фирма која била...
Хроника

Уапсен Албанец на ГП „Блато“ баран од Интерпол

Слободен печат
Албанец баран од Интерпол вчера попладне е уапсен на ГП „Блато“, информираат од МВР. -На 28.11.2019 во 12.30 часот на Граничен премин „Блато“ бил лишен...
Хроника

На ГП „Долно Блаце“ уапсено лице барано од Интерпол

Слободен печат
На Граничниот премин „Долно Блаце“ е приведено лице кое сакало да влезе во нашата држава, а против него имало распишано потерница од Итерпол, информира МВР....
Хроника

На ГП „Долно Блаце“ уапсено лице барано од Интерпол

Слободен печат
На Граничниот премин „Долно Блаце“ е лишено лице кое било барано со потерница од Интерпол, информира МВР. -На 10.11.2019 во 11.10 часот на Граничниот премин...