12.8 C
Скопје

Tag : ига швјонтек

Останатo Спорт

Ролан Гарос: Во Париз ќе има нова шампионка, Сакари ја елиминира Швјонтек

Слободен печат
Марија Сакари во четвтфиналето на Ролан Гарос ја елиминира бранителката на насловот, Ига Швјонтек во два сета и тоа со 6:4,6:4 со што се пласира...
Останатo Спорт

Швјонтек за полуфинале против Сакари на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Ига Швјонтек е последната четвртфиналистка на грен слем турнирот во Париз во женска конкуренција откако со резултат 2:0 во сетови 6:3 и 6:4 ја елиминираше...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Надал победи и постави нов рекорд, Швјонтек сигурно чекори кон одбрана на титулата

Слободен печат
Надал кој е во лов на 14. титула во Париз, со 6:3,6:3,6:3 го победи Британецот Камерон Нори. Со оваа победа Надал дојде до 103 победа...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Шампионката Швјонтек загуби само два гема во второто коло

Слободен печат
Актуелната шампионка Ига Швјонтек одигра одличен меч против Швеѓанката Ребека Петерсон на која и дозволи да освои само два гема. Во мечот кој траеше само...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Фуриозен старт на шампионката Швјонтек

Слободен печат
Полската тенисерка Ига Швjoнтек се пласира во второто коло на Ролан Гарос откако беше подобра од словенечката тенисерка Каја Јуван со 6:0,7:5.. Актуелната шампионка на...
Останатo Спорт

Неверојатно, Швјонтек во финалето на Мастерсот во Рим не загуби ниту еден гем

Слободен печат
Полската тенисер Ига Швјонтек е триумифира на Мастерсот во Рим откако во финалето оствари неверојатна победа. Швојтек за само 48 минути во финалето ја декласира...
Останатo Спорт

Австралија Опен: Зверев загуби сет и кршеше рекет, Монфилс загуби и плачеше

Слободен печат
Најголемото изненадување во првото коло го направи финскиот тенисер Емил Русувуори кој го елиминира поранешниот шести тенисер на светот, Гаел Монфилс кој по поразот не...
Останатo Спорт

Швјонтек без загубен сет до титулата на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Ига Швјонтек е првата грен слем шампионка од Полска и го освои Париз без ниту еден загубен сет на турнирот. Денеска во женското финале на...
Останатo Спорт

Кенин и Швјонтек ќе играат во женското финале на Ролан Гарос

Слободен печат
Младата 19-годишна Швјонтек го направи најголемиот успех во кариерата и во сабота ќе се бори за првиот грен слем трофеј откако во полуфиналето ја совлада...
Останатo Спорт

Швјонтек рутински до полуфиналето во Париз! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска ја дознавме и втората полуфиналистка на грен слем турнирот „Ролан Гарос,“ Ига Швјонтек која во четвртфиналето со резултат 2:0 триумфираше против Мартина Тревизан. За...