• идол

Меси или Роналдо: Кој идол го инспирира Несторовски?

Напаѓачот на Удинезе во интервјуто за италијанскиот „Скај“ одговори на прашање кој е неговиот идол. Илија Несторовски исто така е во очекување на најнови информации дали и кога официјално ќе продолжи сезоната во италијанската Серија А. Италија е една најпогодените земји од коронавирусот, иако 13 јуни се предвидува како продолжување на натпреварите во најсилното италијанско …

Меси или Роналдо: Кој идол го инспирира Несторовски? Read More »