Tag : хавиер занети

Спорт Фудбал

Сега се фудбалски ѕвезди, а порано переа садови, чистеа улици, беа ѕидари…

Слободен печат
Првата асоцијација за фудбалери, посебно оние во најдобрите екипи се милиони на банкарските сметки, скапи автомобили, убави жени, љубовници… Но, за да дојдат до тоа...
Спорт Фудбал

Занети им раскажува на своите деца за „магијата“ на Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој период спортистите се наоѓаат во карантин, домашна изолација поради пандемијата на коронавирусот. Помеѓу нив е и поранешната аргентинска фудбалска ѕвезда на Интер во чиј...