Tag : хари кејн

Спорт Фудбал

Кејн помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Како што пренесува „Бличер рипорт“, досегашниот член на Тотенхем би можел да настапува во уште поголем клуб. Повторно се шпекулира дека Хари Кејн се поврзува...
Спорт Фудбал

Кејн би можел во Реал или Барса, не во Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Екс менаџерот на Тотенхем е против идејата англискиот репрезентативец да ја продолжи кариерата во редовите на Манчестер јунајтед. Според Хари Реднап најдобро е за Хари...
Спорт Фудбал

Тотенхем има еден услов за да го продаде Кејн

Слободен печат
Иако во Тотенхем досега ги негираа овие информации, денеска доаѓа сигнал дека претседателот Даниел Леви е подготвен за разделба со Кејн. Леви првично најави дека...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид подготвува спектакуларна размена со Тотенхем

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во летниот преоден рок планира да го засили нападот кој сезоната е најслабиот дел од тимот и за да...
Спорт Фудбал

Премиер лигата формираше фонд за помош на здравството

Слободен печат
Фудбалерите на Премиер лигата започнаа добротворна кампања за собирање средства за да му помогнат на британскиот Национален здравствен систем во борбата против пандемијата на коронавирусот....
Спорт Фудбал

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат
Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси еден...
Спорт Фудбал

Сензационален трансфер во редовите на Јувентус? (ВИДЕО)

Слободен печат
Првите луѓе на италијанскиот фудбалски шампион во летниот преоден рок ќе се обидат да го доведат англискиот репрезентативец. „Старата дама“ има план да го ангажира...
Спорт Фудбал

Кејн би бил глупав доколку не премине во Сити или Ливерпул

Слободен печат
Хари Кејн со години е најдобар играч на Тотенхем, но никако не успева на клубот да му донесе трофеј. Екипата минатата сезона играѓе дури и...
Спорт Фудбал

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат
Англискиот репрезентативец и член на Тотенхем, Хари Кејн, во разговор со медиумите се закани со заминување од премиерлигашот. Кејн е фрустриран што со Тотенхем не...
Спорт Фудбал

Најголеми летни трансфер шпекулации, Кејн сака во Јунајтед

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот привремено го запре фудбалот но не и фудбалскиот пазар за кој клубовите се подготвуваат за летниот преоден рок. Трансфер шпекулациите од ден...