• хамас

Хамас бара донации во биткоини

Палестинското движење Хамас повика на финансиски донации за палестинскиот отпор во дигиталната валута биткоин. Апелот доаѓа во време на зголемени тензии низ палестинските територии откако израелската полиција изврши напади врз верниците во Ал Акса минатата недела. Израелските напади предизвикаа ракетни напади од Појасот Газа и Либан, а Израел возврати со воздушни и артилериски напади. – …

Хамас бара донации во биткоини Read More »