16 C
Скопје

Tag : Група

Хроника

МВР: Уапсена група за шверц на дрога и оружје

Вчера на крстосница „Богородица” на регионалниот пат Гевгелија – Богданци, полициска патрола ги уапсила Н.М. (33) и И.М. (48), двајцата од Гевгелија и Ѓ.Т. (46)...
Вести Регион Слајдер

Властите во Софија потврдија за групата за шпионажа во корист на Русија

Слободен печат
Во Бугарија за првпат е откриена група за шпионажа која пренесувала класифицирани информации на Русија. Подготвивме материјал во кој се собрани многу малку докази, нагласи...
Вести Свет

Групата Г7 предупредува: Руската анексија на Крим „нема да биде призната“

Слободен печат
Групата седум економски најразвиени земји (Г-7) ја предупреди Москва дека нема да прифати окупација на полуостровот Крим од страна на Русија, се наведува во заедничката...
Вести Регион Слајдер

Српското МВР доби предупредување од Интерпол: Група на социјални мрежи со повик за групно самоубиство на млади луѓе

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи на Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за групно самоубиство на млади луѓе. По тој...
Културен печат

Нов албум: Зрело остварување на „ПМГ Колектив“

Тони Димков
Скопскиот бенд „ПМГ Колектив“ речиси 20-ина години е еден од главните двигатели на музичката сцена кај нас. Патот кон зрелоста бендот го градеше во повеќе...
Вести Регион

Веља Невоља ќе го издадат неговите: За убиствата и касапењата ќе сведочат блиски соработници кои се договораат со обвинителството

Слободен печат
Одредени припадници на групата на Вељко Беливук наречен Веља Невоља, понудиле соработка на Обвинителството за организиран криминал на основа на која би можеле да добијат...
Вести Македонија Слајдер

Отворена е нова група „Јавна соба“

Горан Наумовски
Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски во вчерашното гостување на „360 степени“ истакна дека отворена е уште една група „Јавна соба“, откако претходната беше избришана. Тој...
Вести Регион

Првата група мигранти во БиХ сместена во воени шатори во кампот Липа

Слободен печат
Повеќе од 200 мигранти и бегалци, кои немаа засолниште на локалитетот Липа кај Бихаќ, сместени се во шатори на вооружените сили на Босна и Херцеговина....
Хроника

Обвинение за група која шверцувала мигранти

По спроведена истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд –Скопје поднесе Обвинителен...
Вести Слајдер Хроника

Разбиена група што продавала лажни ковид тестови во повеќе градови во Македонија

Слободен печат
Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторите за внатрешни работи Скопје, Битола, Тетово и Куманово денеска изврши претреси на 11 локации и приведе седум...