Tag : грчка

Жена Магазин

Најубавите женски имиња инспирирани од грчки и римски божици

Слободен печат
За паровите кои бараат женско име по кое ќе го крстат своето девојченце, инспирацијата може да дојде од грчката и римската митологија. Еве неколку инспирирации...
Еспресо Храна

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Еспресо Шоу биз

Кендал Џенер со своите секси пријателки приреди незаборавно шоу на една грчка плажа (ФОТО)

Слободен печат
Една од најплатените манекенки на светот, Кендал Џенер, си дозволи викенд одмор во Грција со пријателите, а на посетителите на плажата им приредија незаборавно шоу....
Вести Регион

Прва ГРЧКА ПЛАЖА на која е ЗАБРАНЕТО ПУШЕЊЕ цигари!

Слободен печат
Плажата Ваја на Серифос е прва во Грција на која е забрането пушењето. Оваа мерка тамошните власти ја најавиле во пресрет на Светскиот ден без...