• грашок

Посен ручек од кујната на баба: Пире од грашок со плескавици од компири

Од кујната на баба денеска ви претставуваме рецепт за здрав, посен ручек, кој може да го јадат и бебињата. Состојки: – 500 гр грашок – 2 моркови – 1 свежа пиперка – 1 поголема главица кромид – 1 компир – масло – сол Подготовка: Кромидот ситно исечкајте го, додадете го морковот исечен на кругови и …

Посен ручек од кујната на баба: Пире од грашок со плескавици од компири Read More »