6 C
Скопје

Tag : горан илијевски

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Илијевски: Бараме граѓаните кои на пописот во Србија се изјасниле како Македонци да добијат државјанства

Слободен печат
Цела дијаспора од е засегната со оваа некоректна изјава на поранешниот премиер на Македонија, Љупчо Георгиевски. Ако ја следиме ситуацијата со Бугарија, нашата преговарачка позиција...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Илијевски: Да се активира „мини шенген“ за полесно доаѓање до вакцините

Слободен печат
Процедурата е објаснета. Техничките проблеми мора да се решат и нас многу ни значи оваа помош од Србија. Системот со електронско пријавување функционира и ние...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Сличност на владеењето на Вучиќ со она на Груевски: Партијата на Македонците ќе ги бојкотира изборите во Србија

Слободен печат
Горан Илијевски, лидерот на Партијата на Македонците во Србија, смета српската влада преку министерот за одбрана Александар Вулин, кој упати недолични зборови кон македонскиот претседател...
Вести Македонија Слајдер

Илијевски: До четврток ќе знаеме дали ќе ги бојкотираме изборите во Србија

Слободен печат
Ќе донесеме одлука за нашето учество за претстојните избори во Србија. Состојбата е мошне сериозна во Србија бидејќи победникот веќе се знае. Опозицијата ќе ги...