Tag : ѓоко зајков

Спорт Фудбал

И официјално: Клуб Бриж е новиот белгиски шампион

Слободен печат
Уште пред 43 дена беше донесена одлука за предвремено завршување на сезоната, денеска добивме и и официјална потврда: Клуб Бриж е прогласен за нов шампион...