5 C
Скопје

Tag : гледачи

Кошарка Спорт

Следната сезона во НБА ќе се игра пред полни сали?!

Слободен печат
НБА лигата очекува во сезоната 2021/22 сите арени да бидат исполнети до последно место, објави ЕСПН. Клучот за оваа одлука е соработката на НБА со...
Останатo Спорт

УФЦ за само неколку минути продаде 15.000 влезници за првата приредба пред гледачи

Слободен печат
Најавата на американските власти дека ќе дозволи враќање на гледачите на спортските настани, прва ја искористи УФЦ која одлучи приредбата УФЦ 261 да ја одржи...
Останатo Спорт

Без публика од странство на Олимписките игри во Токио!?

Слободен печат
Олимписките игри ќе се одржат ова лето во Токио, а според медиумите во Јапонија публиката од странство најверојатно нема да може да присуствува на нив....
Вести Свет

Последниот новогодишен говор на Меркел како канцелар на Германија го гледале девет милиони гледачи

И.И.
Околу девет милиони луѓе го гледаа новогодишниот говор на Ангела Меркел на телевизија, јави ДПА. Меркел за првпат покажа емоции: Ова е мое последно новогодишно...
Ракомет Спорт

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат
Како што информираат од ракомениот клуб Вардар 1961, потврдена е саатницата за СЕХА реванш четвртфиналниот натпревар против Нексе. Вардарци се на чекор до пласман на...
Спорт Фудбал

Серија А новата сезона ќе се игра пред гледачи

Слободен печат
Едиствен услов за да се случи тоа е пандемијата на коронавирусот да се држи под контрола. Сезоната во Серија А по тримесечна пауза продолжи да...
Останатo Спорт

Ролан Гарос ќе се игра пред полни трибини

Слободен печат
Парискиот Грен слем турнир, Ролан Гарос, е одложен за крајот на септември и најверојатно ќе се игра со публика на трибините. Според претседателот на тениската...
Спорт Фудбал

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат
Одличните игри на Аталанта во последните неколку сезони го зголемија интересот за настапите на тимот во европските натреварувања, а бидејќи стадионот во Бергамо не ги...
Забава Магазин

Елен Деџенерис по смртта на Брајант: Живејте секој миг!

Слободен печат
За време на нејзината емисија, Елен Деџенерис со емотивен монолог, ги потсетила сите гледачи да го „слават животот“. Болка од загубата на пријателот По ненадејната...
Кошарка Спорт

„Дрим тимот“ пукна стотка против Австралија (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу откази и повреди, но и покрај тоа, Американците и со трет или четврти тим можат да ја победат било која репрезентација во светот. Составот...