24 C
Скопје

Tag : глас

Хроника

Отворен предмет по допрен глас за тепачката во Струмица​

По објавите на социјалните мрежи и во медиумите, Основното јавно обвинителство Струмица вчера, по допрен глас оформи предмет за настанот во центарот на Струмица, кога...
Вести Македонија Слајдер

Десет месеци ниту трага, ниту глас од исчезнатата Марија Брзакова

Горан Наумовски
Десет месеци трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари годинава...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Знаете ли зошто Џенис од „Пријатели“ имаше толку иритантен глас? Оваа интересна приказна го создала нејзиниот лик!

Слободен печат
Актерката Меги Вилер открила зошто всушност настанал иритантниот глас на ликот Џенис кој таа го толкуваше во серијата „Пријатели“… Меги која ја игра Џенис, поранешната...
Некатегоризирано

Бајрамовска- Мустафа: Сите прекршувања на избирачкото право да се пријават кај Народиот правобранител (ВИДЕО)

Слободен печат
Граѓаните кои ќе забележат прекршување на избирачкото право, на денот на изборите, в среда, на 15 јули, помош можат да побараат од Народниот правобранител. Како...
Вести Македонија Слајдер

Мицковски: Вашиот глас ги менува работите

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати отворено писмо до граѓаните на земјата во кое ги повикува да се гласа за него на предвремените парламентарни избори....
Хроника

Два месеци нема трага ниту глас од исчезнатата Марија Брзакова

Горан Наумовски
  Два месеци трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Зошто исчезнувањето на Марија се држи во строга тајност?

Горан Наумовски
Дваесет и осумгодишната Марија Брзакова од струмичко село Босилово исчезна на 18-ти минатиот месец. Исто толку (18) денови минуваат во исчекување на нејзините најблиски и...
Еспресо Шоу биз

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Рита Бехадини: И понатаму ќе бидам ГЛАСОТ НА ЖЕНИТЕ и на нивните проблеми!

Јасмина Кантарџиева Димков
Младата хуманитарка и активистка Рита Бехадини има „полни раце“ работа. Не дека некој ѝ ја дал таа работа, туку сама си ја наоѓа. Постојано. А,...
Вести Регион

Анкета: Над 600.000 Бугари би го продале својот глас на избори

Слободен печат
Повеќе од 600.000 граѓани на Бугарија би го продале својот глас на избори во замена за пари, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од „Галуп”. Истражувањето...