6.8 C
Скопје

Tag : галии

Ви Препорачуваме Слободен удар

На лаѓите им се кратки нозете

Милорад Стојмановски
Враќање кон нормалноста е сè уште неостварениот сон во услови кога пандемиско јаве се црните статистики, неподносливо долгата ненормалност, неизвесноста од учинокот на вакцините, доцнењето...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Костовски до Шилегов: Петре, не ги гибај галиите, ниту воинот на коњ

Слободен печат
Со зборовите, Петре не ги гибај галиите, ниту пак воинот на коњ, туку настојувај да најдеш автентично решение кое ќе биде по мерка на граѓаните...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Сопственикот на галијата што се руши: Поминаа времињата кога можеше да се руши без судска одлука

Граѓаните треба да знаат дека „Бродот на среќата“ е сто проценти приватна инвестиција. Инвеститорот е бугарски граѓанин,  кој во овој брод инвестираше над 1.200.000  евра,...
Вести Скопје Слајдер

Започнува рушењето на галиите, прв е „Бродот на среќата“

Град Скопје денеска започнува со рушење на галиите во Вардар. Прва која ќе се отстранува е  галијата позната како „Бродот на среќата“. -Станува збор  за...
Вести Скопје

Шилегов: Галиите во Вардар треба да се дислоцираат

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов смета дека галиите во реката Вардар треба да се дислоцираат. -Создадени се правните услови за нивна дислокација и ние...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Шилегов: Со запленетите пари од ВМРО- ДПМНЕ, ќе ги отстраниме бродовите во Вардар

ВМРО- ДПМНЕ е најбогата партија во Европа, со нивните пари, откако ќе им биде запленет имотот, ќе ги обештетиме сопствениците на галиите во Вардар,  а...