17.8 C
Скопје

Шилегов оди до крај: Продолжува уривањето на галијата во Вардар

Град Скопје ќе продолжи да ја урива една од трите галии поставени во реката Вардар, соопшти градоначалникот Петре Шилегов во своето гостување во емисијата „10 минути“ на ТВ 21.

– Започнавме постапка, па дојде една мерка од Судот, но поднесовме жалба која ја уважија и се надевам дека наскоро ќе ја дислоцираме една од трите галии, рече Шилегов.

Тој потенцира дека институциите треба да бидат поагилни, односно одлуките да се носат побрзо.

Судот го запре рушењето на галијата: Градот поднел жалба без таксена марка, па му ја вратиле

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар