• фудбалска федерација на англија

Нови лоши вести за Англичаните, УЕФА отвори истрага поради инцидентите на „Вембли“

Европската фудбалска федерација и официјално отвори истрага против Фудбалската федерација на Англија (ФА) поради организациски пропусти пред, за време и по завршувањето на финалето на Евро 2020 на кое Италија го совлада „Гордиот Албион“ по подобро изведување на пенали. УЕФА побара да се истражи насилното однесување на англиските навивачи за време на финалето на Евро …

Нови лоши вести за Англичаните, УЕФА отвори истрага поради инцидентите на „Вембли“ Read More »