-2.4 C
Скопје

Tag : фризери

Вести Ви Препорачуваме Економија

Занаетчиите ќе плаќаат помал данок: Помалку пари за државната каса, за муштериите – исти цени

Соња Кириџиевска
Наместо со 18 проценти, како досега, по новогодишните празници, занаетчиските услуги добија ДДВ од 5 проценти, што значи помалку пари за државната каса, а повеќе...
Вести Економија

Царовска: Со мерките одвоивме средства за поддршка на занаетчиите

Слободен печат
Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска денеска се сретна со претставници на фризерските салони со кои разговараше за нивното работење за време на корона...
Вести Свет

Олабавувањето на мерките во Данска не го забрза ширењето на коронавирусот

Слободен печат
Во Данска ширењето на ковид-19 не се забрза откако кон средината на април земјата почна етапно да ги попушта рестриктивните мерки, објави денеска државниот институот...
Еспресо Жена Магазин Мода

Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето ќе го означи враќањето на лоб, боб и пикси фризурите… Има ли подобро време за промена на фризурата од летото? Скратувањето на косата...