• еуро никел 2005

Шампионски „грми“ во Аеродром, играчите славеа со „Фемили“!

МЗТ Скопје Аеродром го слави осмиот шампионски трофеј во првенството, а големиот успех играчите веднаш по мечот го споделија со верните навивачи, „Фемили“ кои ја даваа поддршката пред салата. За неполни три месеци откако го презема кормилото на „сино-белите“, тренерот Дарко Радуловиќ го предводеше тимот на МЗТ Скопје Аеродром до додавање на уште два трофеја …

Шампионски „грми“ во Аеродром, играчите славеа со „Фемили“! Read More »