Tag : Есма Реџепова

Жена Магазин Магазин слајдер

Есма Реџепова, кралица на ромската музика: Нејзиниот сопруг беше 22 години постар од неа, посвоија дури 47 синови и една ќерка

Слободен печат
Покојната кралица на ромската музика, чија кариера беше исполнета со евергрини, Есма Реџепова, го најде своето место под сонцето, беше исклучително хумана жена и ромска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Васил Тупурковски Циле, со нова тура интересни приказни ќе биде гостин во новата 1на1, во недела од 18.30 на Канал 5. Минатата недела, Жаре и...
Магазин

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат
Популарниот пејач минатата година на 17 февруари загина во сообраќајна несреќа во Германија. Целиот регион беше во неверување за трагичната смрт на еден од најдобрите...
Еспресо Шоу биз

Синот на Есма Реџепова ја раскажа горката приказна за кралицата на ромската музика

Слободен печат
Симеон Атанасов, еден од синовите на Есма Реџепова, од чија смрт денес се навршуваат три години, на својот фејсбук-профил прозборе за недовршениот музеј на Есма...
Еспресо Шоу биз

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Слободен печат
Српското реално шоу „Задруга 3“ новата сезона ќе ја започне на 6 септември во 21 часот. Некои од имињата на учесниците се чуваат во строга...