• ендрју куомо

Си-Ен-Ен го отпушти Крис Куомо, братот на контроверзниот поранешен гувернер на Њујорк

Си-Ен-Ен во саботата соопшти дека го отпуштиле водителот Крис Куомо, по „дополнителни информации“ за неговите напори да му помогне на својот брат, поранешниот гувернер на Њујорк, Ендрју Куом, да одговори на наводите за сексуално недолично однесување, пишува Би-Би-Си. Куомо, кој беше домаќин на најгледаната информативна програма на Cи-Ен-Ен, во вторникот беше суспендиран. Во мај, тој …

Си-Ен-Ен го отпушти Крис Куомо, братот на контроверзниот поранешен гувернер на Њујорк Read More »