8 C
Скопје

Tag : елверум

Ракомет Спорт

Алушовски: Бевме поискусни од Елверум во одлучувачките моменти

Слободен печат
Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје екипата на Вардар 1961 во вториот меѓусебен натпревар од Лигата на шампионите против Елверум триумфираше со резултат 35:32....
Ракомет Спорт

ФОТО: Вардарци не дозволија ново изненадување, совладан Елверум за прва радост во ЛШ по четири месеци

Слободен печат
Ракометарите на Вардар конечно по пауза од четири месеци конелно ја запишаа втората победа во Лигата на шампионите. Вардарци го совладаа Елверум со 35:32 и...
Ракомет Спорт

ЛШ: Шанса за поправен, Вардар денеска против норвешкиот Елверум

Слободен печат
„Црвено-црните“ веќе седум натпревари по ред не знаат за триумф сезонава во Лигата на шампионите, а се надеваат дека денеска конечно ќе биде прекината негативната...
Ракомет Спорт

Алушовски: Поради нашите грешки не победивме

Слободен печат
Екипата на Вардар остана без победата во дуелот со Елверум играјќи 34:34 во рамки на Лигата на шампионите, а победата им ја „откина“ Петерсен кој...
Ракомет Спорт

Петерсен му ја „украде“ победата на Вардар

Зоран Спасоски
Ракометарите на Вардар останаа без победата во дуелот со Елверум во Лигата на шампионите играјќи 34:34. Петерсен со голот во последната секунда му ја одзеде...
Ракомет Спорт

Победа над Елверум е единствена опција за Вардар

Слободен печат
Ракометарите на Вардар денеска (16 ч.) ќе го одиграат првиот од двата дуели со екипата на Елверум во Скопје во рамки на Лигата на шампионите....
Ракомет Спорт

Јотиќ: По секоја цена мора да го победиме Елверум!

Слободен печат
Следниот натпревар во Лигата на шампионите Вардар 1961 ќе го има в недела со почеток од 16.00 часот во СЦ „Јане Сандански“ против Елверум од...
Ракомет Спорт

Вардар 1961 двата меча со Елверум ќе ги игра во Скопје!

Слободен печат
Денеска ракометниот клуб Вардар 1961 објави дека двата натпревари од Лигата на шампионите против Елверум од Норвешка ќе ги игра во Скопје во СЦ „Јане...
Ракомет Спорт

Митревски ја спушти ролетната за ракометарите Пик Сегед

Слободен печат
Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски е најзаслужен за победата на неговиот Порто во четвртото коло од Лигата на шампионите. Португалскиот шампион со 25:19...
Ракомет Спорт

Чупиќ огорчен: Во фудбалот се играше завршница на едно место, можевме и ние!

Слободен печат
Натпреварот од третото коло на „А“ групата во Лигата на шампионите меѓу ПИК Сегед и Вардар 1961 е одложен на барање на домаќините. Средбата беше...