24.8 C
Скопје

Tag : елче

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Вака се освојува титулата, Атлетико преживеа пенал во 91. минута за триумф над Елче

Слободен печат
Доколку Атлетико Мадрид ја освои титулата во Ла Лига, тогаш клучен момент ќе биде денешниот натпревар против Елче и случувањата во последните моменти од средбата....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Бензема повторно спасител на „кралевите“

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа Елче со 2:1 во 27. коло во Ла Лига и го продолжија трендот од оваа сезона, да се мачат...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Каков гест на Меси, а голманот само сакаше да го поздрави идолот!

Слободен печат
Синоќа фудбалерите на Барселона успеаја да забележат важна победа против Елче (3:0) и со тоа останаа во трката за титулата шампион на Шпанија. После одиграниот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат
Фудбалерите на Барселона го совладаа Елче со 3:0 во заостанатиот натпревар од Ла Лига. Фудбалерите на Барселона се вратија на победничките патеки во Ла Лига...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса знае да победува и без Меси

Зоран Спасоски
Фудбалерите на Барселона славеа на гостувањето кај Елче со 0:2 во рамките на 20. коло од Ла Лига и му се приближија на второпласираниот Реал...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елче ја прекина победничката серија на Реал Мадрид!

Слободен печат
Вечерва Елче ја прекина серијата од пет победи во низа на Реал Мадрид во шампионатот играјќи 1:1 на домашен терен во рамките од 16. коло...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал е минато, Атлетико Мадрид се врати на врвот!

Слободен печат
После поразот во градското дерби од Реал, Атлетико Мадрид им се врати на победите во најсилното шпанско првенство. Денеска „јорганџиите“ лесно го совладаа составот на...