12.8 C
Скопје

Tag : Егзит

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Амели Ленс и Масео Плекс ја предводат моќната листа со над 100 нови изведувачи за јубилејниот ЕГЗИТ!

Слободен Печат
Ова лето двете култни бини на светската електронска сцена – Егзитовите „Денс Арена“ и „Но Слип Нови Сад“ ќе ја донесат потполно новата димензија на...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

EXIT има порака за регионот: Повторно обединети го враќаме животот во живот!

Слободен печат
Пред точно 20 години, првото меѓународно издание на ЕГЗИТ Фестивалот за прв пат, по бурните деведесетти, на едно место собра голем број на млади од...
Забава Магазин Магазин слајдер Свет

Српскиот фестивалски живот се враќа во нормала: „Егзит“ обезбеди вакцини за 1.500 изведувачи и посетители

Слободен Печат
Благодарение на успехот на масовната вакцинација и драстичното подобрување на епидемиолошката состојба, премиерката Ана Брнабиќ и Кризниот штаб на Република Србија официјално го одбележаа 21...
Магазин Магазин слајдер Сцена

20 нови имиња за прослава на 20 години на ЕГЗИТ фестивал: Пристигнуваат Асаф Авидан, Артбат, Медуза, Сабатон, Хот Синс 82 и многу други

Слободен Печат
Веста која пристигна деновиве и потврди дека прославата на две децении на ЕГЗИТ фестивал ќе биде одржана годинава предизвика воодушевување на фестивалските фанови ширум светот...
Забава Магазин Магазин слајдер

Градоначалникот на Нови Сад го потврди одржувањето на ЕГЗИТ Фестивалот ова лето!

Слободен Печат
Новосадскиот градоначалник Милош Вучевиќ, изјави дека, благодарение на големиот успех на Србија во масовната вакцинација, ЕГЗИТ (Exit) Фестивалот има можности да се одржи ова лето....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали фестивалот „Егзит“ се сели од Нови Сад?

Слободен печат
Еден од најпрепознатливите српски културни брендови, нов дом би можел да најде во Хрватска или во Црна Гора. Покрај нив, се споменуваат и неколку други...
Забава Магазин

ВО ЖИВО: Среде корона Егзит опстојува и забавува илјадници луѓе ширум светот

Маријана Митровска
Егзит музичкиот фестивал кој се одржува еднаш годишно на Петроварадинска тврдина во Нови Сад, почнувајќи од 2000 година, обично трае четири дена, но оваа година...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Егзит ќе слави две децении во 2021: На тврдината пристигнуваат Дејвид Гета, диџеј Снејк, Тајга, Ерик Приц и Борис Брејча!

Слободен печат
Одбележувањето две децении постоење на двократниот европски фестивалски шампион и најголем фестивал во регионов, од разбирливи причини е поместено за следното лето, а судејќи по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фестивалот ЕГЗИТ и официјално е откажан! (ФОТО)

Слободен Печат
Организаторите на фестивалот „ЕГЗИТ“ се огласија и дефинитивно потврдија дека оваа година тој нема да биде одржан поради зголемениот број на заболени од коронавирус во...
Забава Магазин

Егзит започна со настапот на „Д Кјур”, а испрати важна порака за спас на Земјата!

На годинашниот фестивал „Егзит” беше соборен рекордот на посетеност, и тоа на првата фестивалска вечер, кога повеќе од 56.000 луѓе поминаа низ фестивалските порти. Рекордната...