Tag : едноставен

Магазин Магазин слајдер Храна

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат
Во тек е сезоната на јагоди, омиленото овошје на многумина, па добро е да се знае како да се сочува ова овошје за да не...
Еспресо Мода Шоу биз

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Слободен печат
Џулија Робертс (52) навикнати сме да ја гледаме на црвениот тепих во елегантни и гламурозни тоалети, но славната актерка во секојдневниот живот и дава предност...
Еспресо Убавина

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Слободен печат
Пресечете го лимонот и истискајте ги и двете половини. Ставете ги двете половинки на масата и во нив ставете ги лактите и притискајте лесно околу...
Еспресо Храна

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сос­тојки: 500 гр пи­леш­ко или ед­на по­ма­ла ко­кошка 500 мл со­ја сос 500 мл до­ма­тен сос 200 мл ја­бол­ков оцет 100 гр гус­тин мас­ло по...
Забава Магазин

Едноставен рецепт како да направите пари! (ВИДЕО)

Слободен печат
И пари и пуканки, што би можеле да посакате повеќе? ...
Еспресо Храна

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Ви претставуваме едноставен рецепт од YouTube каналот на Tasty за тестенини со пилешко месо и спанаќ што ќе го припремите во едно тенџере. За ова...
Еспресо Храна

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Прочитајте како да го подготвите овој брз и едноставен ручек, односно полнети модри патлиџани, кои откако ќе ги пробате, редовно ќе бидат на вашата трпеза....
Здравје Магазин

Моќен и едноставен еликсир кој моментално ги исфрла токсините од телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Верувале или не, разни експерти но и нутриционисти тврдат дека постои решение за исфрлување на токсините од организмот но и за слабеење истовремено. Одговорот лежи...
Еспресо Жена Магазин Храна

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Слободен печат
Овој десерт со сигурност ќе ве освежи во топлите летни денови, а и ќе го задоволи вашиот апетит за слатко. Потребни состојки: • 500 гр....
Еспресо Мода Шоу биз

Перфектен стајлинг: Меланија Трамп и во едноставен тексас фустан остава без здив! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка и овој пат беспекорно се облече… Меланија Трамп (49) со претседателскиот авион слета во градот Хунтигтон каде учествуваше на дебата против...