20.8 C
Скопје

Tag : двапати

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на славниот готвач Гордон Ремзи 3 месеци престојувала во болница за ментални болести: Холи (21) двапати била сексуално нападната!

Слободен печат
Холи била на колеџ кога доживеала напади и развила сериозни психолошки проблеми… Ќерката на славниот готвач Гордон Ремзи, Холи (21), откри дека поминала 3 месеци во болница за ментално здравје,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ејми Локејн повторно зад решетки откако пијана усмрти жена: Зошто актерката е двапати затворена за истото дело?

Слободен печат
Осудена за убиство на жена додека возела пијана, Локејн го одлежала своето време и ги поминала следните пет години како модел-граѓанин, соочувајќи се со своето...
Вести Свет Слајдер

Ураганот „Хана” двапати за еден час го погоди брегот на Тексас

МИА Агенција
Ураганот „Хана” синоќа го погоди брегот на американската сојузна држава Тексас, проследен со силни ветрови и невреме, заканувајќи се и со поплави, па дури и...
Еспресо Шоу биз

Пиши, препиши: Роџер Мур во Македонија умре по вторпат

Слободен печат
Роџер Мур во Македонија умре по вторпат – не навистина, но нашите медиуми му ја пружија таа чест.     Инаку, славниот актер почина на...