Tag : дремка

Забава Магазин Магазин слајдер

Попладневната дремка штити од срцев удар, и Ајнштајн практикувал да дремне

Слободен печат
Заедничко истражување спроведено од медицинските факултети во Атина и во Харвард покажало дека проценетата опасност од смртни исходи од срцевите заболувања е дури 34 отсто...
Вести Македонија Слајдер

Амди Бајрам: Гледаат дури и кога ќе трепнам, по четири часа на инфузија дојдов право во Собрание

Слободен печат
Пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, деновиве повторно беше мета на медиумите поради неговата дремка во Собрание, и тоа на свечената седница...
Останатo Спорт

Екстремно скапа дремка на „Супербол“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во тек беше само првата четвртина од најголемиот спортски настан во САД на кој голем број на заинтересирани сакаа да присуствуваат. Просечната цена на билетот...
Вести Свет

ЗА НЕКОГО СОН, ЗА ЈАПОНЦИТЕ РЕАЛНОСТ: На вработените ќе им биде дозволено да спијат на работа

Слободен печат
Додека голем број на работници во светот буквално „сонуваат“ да имаат можност да „дремнат“ на работа на барем на половина час, за работниците во Јапонија...
Вести Свет

ЗА ОВА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛЕТА ГЛАВА: Ким прекрши правило за кое лично наредуваше погубување (ВИДЕО)

Слободен печат
Она што за обичниот народ во Северна Кореја е забрането, логично не важи за нивниот лидер Ким Џонг Ун, но ретко кога во јавноста се...