• драган бајиќ

Кошаркарите на 12 август ќе ги стартуваат мундијалските претквалификации

Мечевите за пласман во главниот дел од квалификациите за Светскиот Куп 2023 година, македонската машка сениорска репрезентација ќе ги игра на свој терен во Скопје. А ФИБА одлучи мечевите во салата на СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе се играат со почеток од 19.00 часот. Според претходно одредениот календар, претквалификациите избраниците на селекторот Драган Бајиќ …

Кошаркарите на 12 август ќе ги стартуваат мундијалските претквалификации Read More »