Tag : дозволи

Вести Македонија Слајдер

Продолжен рокот на патните исправи и возачките дозволи до 31 јули

Горан Наумовски
Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека е продолжен рокот на важност на патните исправи и возачките дозволи чиј рок на важност е истечен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Урнебесно: Ѕвездата на „Педесет нијанси сиво“ им дозволи на ќерките да го трансформираат во девојка (ФОТО)

Слободен печат
Филмскиот заводник кој се прослави преку главната улога во серијата „Педесет нијанси сиво“ го покажа своето друго лице. Џејми Дорнан во приватниот живот е семеен...
Вести Свет

Меркел и Макрон разговарале за повторно отварање на границите

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон ги разгледувале можностите за повторно отварање на границите меѓу двете земји, објавија германските медиуми. Според информациите,...
Вести Економија Слајдер

Ампева: Мора да прекине праксата на консултација само со бизнисмените, се штанцаат доволи за прекувремена работа

Слободен печат
Во цела оваа ситуација, морам да кажам дека воопшто не се консултирани синдикатите и невладините оргнаизации. Јас разбирам дека стопанството трпи од оваа криза, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѓоковиќ попушти и ѝ дозволи на Јелена да му ја „среди“ фризурата (ВИДЕО)

Слободен печат
Сопругата на еден од најдобрите тенисери Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, на својот Инстаграм профил објави видео во кое се пофали дека во карантинот совладала уште...
Вести Македонија Слајдер

Ќе важат старите дозволи за движење на работниците до работа и при промена на времето на полицискиот час

Слободен печат
Компаниите повеќе нема да треба да издаваат нови дозволи за движење на работниците до работните места со секоја промена на режимот на движење и периодот...
Вести Економија

И покрај кризата обемот на градење во февруари зголемен

Слободен печат
Градежниците и во услови на корона продолжуваат со зголемено темпото на градење. Тоа го покажуваат статистиките на Државниот завод за статистика од каде информираат дека во...
Вести Економија

Земјоделците од тетовско добија дозволи за работа за време на полицискиот час

Слободен печат
Околу 900 дозволи за работа во време на забраната за движењето поради коронавирусот досега се издадени на земјоделци во тетовскиот регион со посредство на подрачната...
Вести Македонија Слајдер

Од денес почнуваат поригорозни мерки, издадени 27 илјади дозволи за движење

Слободен печат
Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од...
Вести Економија

Продолжени лиценци, овластувања и дозволи за градежни и погребални фирми во тек на вонредна состојба и 60 дена по завршувањето

Слободен печат
Продолжено е времетрањето на истечените лиценци и овластувањата за градежниот сектор, како и на дозволите за управување со гробишта и за вршење погребални услуги,  во...