Tag : домаќин

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ротердам ќе биде домаќин на Евросонг 2021

Слободен печат
Ротердам, Холандија се согласи да биде домаќин на Евросонг 2021 година откако овогодишното натпреварување за најдобрата песна на Европа се откажа поради пандемијата на коронавирусот....
Вести

Мишел во Брисел домаќин на неформална вечера ЕУ-Западен Балкан

МИА Агенција
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел вечерва во Брисел организира неформална вечера за лидерите од Западен Балкан. Европската комисија претходно соопшти на состанокот ќе присуствува...
Хроника

Вработен во казино си присвоил 11.500 евра

Горан Наумовски
Триесет и осумгодишниот Ц.И. од Куманово од полицијата заработи кривична пријава. Тој е осомничен дека сторил кривично дело „затајување“. Според МВР, тој бил вработен како...
Вести Македонија

Македонија ќе биде домаќин на најголемата цивилна вежба за одговор при катастрофи на НАТО

Слободен печат
Во септември 2020 година Република Северна Македонија ќе биде домаќин на НАТО – Евроатлантскиот центар за координација на одговор при катастрофи (EADRCC) цивилна вежба за...