Tag : дочек

Вести Економија Слајдер

Општините за новогодишното украсување потрошиле 675.000 евра

Слободен печат
Центарот за граѓански комуникации ја објави базата на податоци за сите тендери на локалните власти за новогодишно украсување за дочекот на 2020 година. Базата на...
Вести Скопје

Град Скопје ве кани на плоштад за дочек на Нова Година со Дино Мерлин

Слободен печат
Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин утревечер ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјата и од регионот кои Новата 2020 година...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Еве каде Заев и Мицковски ќе ја дочекаат 2020

Христијан Мицковски и Зоран Заев открија каде ќе ја дочекаат 2020 година. Зоран Заев за Нова Година ќе оди во Германија со сопругата и децата, ...
Вести Македонија

Шилегов: Ракометарите на Вардар во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

Слободен печат
Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, преку својот профил на Фејсбук објави кога точно ќе слетаат македонските ракометни херои во Скопје. Како што пишува Шилегов,...