22 C
Скопје

Tag : добиете

Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Живот Магазин Магазин слајдер

Непроценливи совети од Лав Толстој за среќен живот – Кога ќе го сфатите ова, ќе добиете се што сакате!

Слободен печат
Лав Толстој (1828-1910) бил припадник на руското благородништво, а неговото семејство поседувало голем имот и стотина слуги. Раните години на младиот благородник биле исполнети со...
Еспресо Убавина

Трикови за убавина: Како да добиете совршени веѓи? (ВИДЕО)

Слободен печат
Вашите веѓи се преблиску? Предалеку? А можеби ви се и нееднакви? Тоа е проблемот кој неретко измачува многу жени, но постои решение и за тоа....