• диего коста

Откриено зошто Диего Коста си замина од Атлетико Мадрид

Кон крајот на минатата година Диего Коста и Атлетико Мадрид ја завршија соработката на мирен начин, но се чини дека во соблекувалните на „Ванда Метрополитано“ се случувале многу чудни работи во претходните шест месеци. Коста и Атлетико Мадрид спогодбено го раскинаа договорот кој траеше до јуни 2021 година, а лидерот во Ла Лига му се …

Откриено зошто Диего Коста си замина од Атлетико Мадрид Read More »