Tag : џордан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ништо на неа не е природно: Луѓето велат дека не е од оваа планета со овој изглед! (ФОТО)

Васко Спасоски
На почетокот од 2000-те години, Кејти Прајс беше позната како Џордан, а денес, поради бројните пластични операции едвај можеме да ја препознаеме. Се занимаваше со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Ранија од Јордан е неприкосновена модна владарка: Овие трендови ги обожава!

Слободен Печат
Прекрасната кралица од Јордан, Ранија, не се откажува од своите основни модни одлики – да спои старински женствени парчиња, но сепак целата комбинација да изгледа...
Вести Економија

Светот го доби првиот милијардер во бизнисот со марихуана

Слободен печат
Претседателот на Управниот одбор на „Curaleaf“, Борис Џордан, сега поседува 1,1 милијарди долари, според податоците на „Forbes Russia“. Ова го направи првиот милијардер во светот,...
Спорт Фудбал

Новите дресови на ПСЖ изгледаат фантастично (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ минатата сезона пријатно ги изненади фановите со одлуката на натпреварите во Лигата на шампионите наместо во „Најки“ да игра во дресови од брендот „Џордан“....
Кошарка Спорт

Вилијамсон уште не заигра во НБА, а заработи 75 милиони долари

Слободен печат
Најголемата сензација во НБА лигата по Леброн Џејмс, Зајон Вилијамсон иако нема одиграно ниту една минута во дресот на Њу Орлеанс пеликанс, веќе заработува десетици...