• џио струмица

Македонскиот репрезентативец Николов ја продолжува кариерата во Швајцарија

Како што и нашиот одбојкар, Ристо Николов одлучи од следната натпреварувачка сезона да ги брани боите на швајцарскиот клуб Биогас Волеј Нафелс. Клубот има амбиции на домашната сцена да стигне барем до полуфиналето и се надеваат дека заедно со македонскиот репрезентативец ќе ги остварат целите. Искусниот среден блокер (30) вели дека одлучил да игра за …

Македонскиот репрезентативец Николов ја продолжува кариерата во Швајцарија Read More »