16 C
Скопје

Tag : џеј зи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Зи и Бијонсе за родителството: Најважната работа за едно дете е да се чувствува сакано

Слободен Печат
Неодамна раперот Џеј Зи прозборе за родителството на трите деца кои ги дели со неговата сопруга Бијонсе, Блу Ајви и близнаците Руми и Сер. „Целта...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат
„Рокенрол салата на славните“ никогаш не била резервирана само за рок, туку од првата промоција во 1986 година, отворена е и за други музички жанрови:...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Прекрасна семејна фотографија на Бијонсе и Џеј Зи заедно со децата ги воодушеви фановите

Слободен печат
Досега невидена семејна фотографија од Бијонсе, Џеј Зи и нивните деца се појави на социјалните мрежи воодушевувајќи ги нивните бројни обожаватели. Фотографија од семејството Картер,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивуд ги смета Бијонсе и Џеј Зи за најсилен музички пар: Пред 13 години имале неверојатна венчавка, а главниот мотив бил белиот цвет!

Слободен печат
Бијонсе и Џеј Зи се венчале на 4 април, 2008 година, без никаква помпа… И покрај многуте шпекулации, вистинските детали од венчавката испливаа во јавноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бијонсе ја поддржа Меган Маркл: „Tи благодарам за храброста“

Слободен печат
Откако беше објавено шокантното интервју на Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, се огласи и познатата пејачка Бијонсе, која ја поддржа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Зи инвестира милиони во производство на марихуана

Слободен Печат
Американскиот рапер и продуцент Џеј Зи, основа инвестициски фонд од 10 милиони американски долари за поддршка на малите бизниси во секторот на мариухана во сопственост...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е суперјахтата „Лана“, долга 107 метри, на која Бијонсе и Џеј Зи пловеа по Јадранот

Слободен печат
Поп дивата Бијонсе и нејзиниот сопруг раперот Џеј Зи, деновиве пловеа по Јадранско Море со јахтата „Лана“, една од најголемите суперјахти на Бенети. 107 метри...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меѓу највлијателните жени во светот, има успешен брак и три деца, 24 златни статуетки и многу срушени рекорди, но и повеќе од 75 милиони продадени албуми – Среќен 39-ти роденден Бијонсе!

Слободен печат
Бијонсе е една од најнаградуваните и најбогати музичарки во светот, а со своите песни уште од почетокот на кариерата ги рушеше сите рекорди. Американска пејачка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Правила кои мора да ги исполни секој кој сака да се дружи со Бијонсе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Бијонсе Ноулс Картер (38) има многу малку вистински пријатели во животот, а постојат правила кои тие треба да ги почитуваат ако сакаат да се дружат...
Еспресо Шоу биз

Џеј Зи со часовник од неверојатни 2,2 милиони долари на роденденот на Диди (ФОТО)

Слободен Печат
Раперот Џеј Зи важи за еден од најбогатите луѓе на светот во шоубизнисот, а колку заработува, може многу работи да си приушти. Тоа се виде...