6.8 C
Скопје

Tag : девана бонер

Кошарка Спорт

Квалификации за Евробаскет 2021: Пораз на кошаркарките но играта е ветувачка игра 

Слободен печат
Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е поразена од Хрватска со 80:62 во првиот натпревар во „меурот“ во Рига, а вкупно трет во квалификациите за Евробаскетот....
Кошарка Спорт

Бонер: Не знам многу за Хрватска или Германија, но се надевам дека ќе победиме!

Слободен печат
По две години „чекање“, одличната кошаркарка од САД, Девана Бонер, конечно во „црвено-жолтиот“ дрес на македонската женска сениорска репрезентација. Кошаркарката на Конектикат Сан ќе игра...
Кошарка Спорт

Трикратната шампионка во најсилната лига на светот ќе игра за Македонија!

Слободен печат
Како што информираат од нашата федерација со едeн ден задоцнување, поради, во овој момент, не баш идеалните авио-конекции од САД до европскиот континент, Девана Бонер...