Tag : дестинации

Вести Регион

Хрватска останува на словенечката листа на епидемиолошки небезбедни дестинации

Слободен печат
Портпаролот на словенечката Влада, Јелко Кацин денеска изјави дека Хрватска, и покрај забележливиот тренд на одредено намалување на бројот на нови инфекции, сепак, не ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски
Тоа што оваа година можеби нема да заминете да летувате на море, не треба да тагувате. Нашата земја можеби е мала, но голема е со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Одмор ова лето? Спејко ни открива каде има најубав поглед во Македонија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристина Арнаудова има три предлог дестинации за одмор во нашата земја: Дознајте кој е нејзиниот фаворит! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Вести Економија

Истражување: Бројот на туристи што ќе ја посетат Италија годинава намален за една четвртина

Слободен печат
Во Италија бројот на луѓе што оваа година ќе одат на одмор е намален за речиси една четвртина во однос на минатата година. Повеќето ќе...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Сите мерки кои важат во државите каде Македонците најчесто патуваат за време на летните одмори

Слободен печат
Љубопитноста изгледа дека сепак го надвладеа чувството на паника и страв кое многу поединци имаа можност да го искусат изминатиот период. Мерките кои се донесени...
Вести Свет Слајдер

Прв пат во историјата: Сите земји воведоа ограничување на патувањата

Слободен печат
Светската пандемија на вирусот „ковид-19“ ги наведе сите земји во светот да воведат ограничувања за патувања, тоа е најстрогата мерка за меѓународно патување во историјата,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Се уште не знаете каде да ја поминете најлудата ноќ? Погледнете какви аранжмани нудат агенциите

Слободен печат
Прославата на новогодишната ноќ е уште една причина да отпатувате некаде, па поради тоа туристичките агенции се полни со аранжамани за дочек на „најлудата ноќ“...
Вести Македонија

Француски магазин го препорачува Охрид во пет дестинации за одмор во 2020 година

Слободен печат
Францускиот магазин АД, посветен на декорацијата, уметноста, архитектурата и начинот на живеење, на своите читатели им препорачува пет дестинации за одмор во 2020 година, меѓу...
Забава Магазин

Овие дестинации беа тотален хит, но повеќе не можат да се видат (ФОТО)

Слободен Печат
Последните 10 години исчезнаа некои од туристичките атракции кои помеѓу патниците го имаа статусот на икона – се срушија некои природни чуда, затворија некои трговски...