Tag : цеден

Жена Магазин

Ова е мојот маж кој цел живот СТРОГО водеше сметка за здравјето: Јас пијам вино, тој цеден сок, јас шеќер, тој мед и ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАЗЛИКАТА МЕЃУ НАС (ФОТО)

Слободен печат
Мојот сопруг живееше најздраво на свет, а јас никогаш не сум водела сметка за исхраната. Кога направивме систематски преглед, доживеавме шок! Приказната за жената по...
Здравје Магазин

Зошто наутро не треба да пиете сок од цеден портокал?

Слободен печат
Портокалите сите ги сакаме бидејќи знаеме дека го подобруваат имунолошкиот систем, а се верува и дека го прочистуваат целиот организам. Постојат уште многу причини поради...