3 C
Скопје

Tag : чувство

Забава Магазин

Ненадејно губење на чувството за мирис може да значи дека лицето е „скриен преносител“ на коронавирусот

Слободен печат
Според податоците од Јужна Кореја, Кина и Италија, речиси третина од пациентите со Ковид-19 го пријавиле овој симптом на лекарите, се вели во студијата на...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Ова е вистински еликсир за здравјето

Слободен печат
Сурутка е нус-производ на сирење и јогурт, во кој остануваат најдобрите и највредните состојки на млекото: витамини Б и Е, минерали и млечни шеќери кои...