Tag : брз воз

Вести Свет

КИНА ГО ПРОМОВИРАШЕ НАЈБРЗИОТ ВОЗ НА СВЕТОТ: Лебди над шините со брзина од 600 километри на час!

Слободен печат
Кинезите го промовирале најбрзиот воз на светот. Тоа е „Шангај маглев“, кој треба да развие брзина од 600 километри на час. Првите патници ќе се...