Tag : британец

Здравје Магазин Магазин слајдер

Првиот Британец кој ќе ја тестира вакцината за коронавирусот: „Еве кои ќе бидат споредните ефекти“

Слободен печат
Симеон ги открива главните нуспојави… Британецот Симеон Корти гостуваше во емисијата „Добро утро Британија“ со цел да открие зошто доброволно се пријавил за тестирање на...
Вести Свет

Британец болен од коронавирус ја убил сопругата зошто му рекла да замине од станот

Слободен печат
Британец ја убил сопругата откако таа го замолила да се отсели зошто бил заразен од коронавирус Хусеин Егал (65) е обвинет дека на 6. април...
Вести Свет

ОВОЈ ЧОВЕК Е „СУПЕРНОСИТЕЛ“ НА КОРОНАВИРУСОТ: Болен бил додека скијал и патувал со авион, еве колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат
Бизнисмен од Англија, 53-годишниот Стив Волш, кој е заразен со коронавирусот би можел да ја прошири болеста од Кина во Европа поради своите патувања, соопшти...
Хроника

Триесетдневен притвор за Британец кој продавал дрога

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Велика Британија по потекло од Битола, за кого постои основано...
Магазин

Неговите фотографии станаа вирални: Млад британец дал отказ и продал се што има за со својата ласица да патува низ целиот свет (ФОТО)

Слободен печат
Чарли Хамертон и неговата ласица Бандит патувале низ 11 земји во светот, откако ова 25-годишно момче дало отказ во компанијата „Royal Air Force“ и купило...
Вести Свет

Британец во Вухан може да се врати дома, но неговата сопруга мора да остане во Кина

Слободен печат
На британски државјанин и неговата ќерка им е понуден превоз од Вухан во Велика Британија, но на неговата сопруга, која е од Кина, ѝ е...
Вести Свет

БРИТАНЕЦ ЈА ИЗБОДЕЛ СОПРУГАТА ПОСЛЕ СЕКС: Таа очекувала поклон, а добила нож во врат! (ФОТО)

Слободен печат
Шон Меј од Велика Британија и рекол на својата сопруга дека има изнендување за неа и дека таа треба да брои од 10 наназад, а...