4 C
Скопје

Tag : бридгертон

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Серијата „Bridgerton“ ги сруши рекордите на гледаност на „Netflix“

Слободен Печат
„Bridgerton“ е најуспешната серија на сите времиња на „Netflix“, соопштуваат од компанијата. Имено, неверојатни 82 милиони претплатници на услугата ширум светот ја гледале историската  романса....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Нетфликс работи на втората сезона од серијата „Bridgerton“

Слободен печат
Серијата „Bridgerton“ го воодушеви светот со својата прва сезона, која од минатиот месец е достапна на Нетфликс, а фановите од почетокот се прашуваат дали ќе...