брајан Archives - Слободен печат

Tag : брајан

Еспресо Шоу биз

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Васко Спасоски
Со 30 мин задоцнување канадската ѕведа се појави на големата бина во спортскиот комплекс “А1 арена” и ги поздрави илјадниците фанови со: “Здраво Македонијо”, а...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерот Брајан Тарантино, кој домашните гледачи го знаат по улогата во серијата „Сопранови“, но и од серијата „Девојките на Гилмор“, е пронајден мртов, пренесува американскиот...