Tag : борац чачак

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Кош на годината во АБА лигата!

Слободен печат
Кошаркарот на Цедевита Олимпија, Дан Душчак го постигна еден од најдобрите кошеви и најатрактивни потези оваа сезона во АБА лигата. Во тек беше третата четвртина,...
Кошарка Спорт

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат
После анализата на сите можни опции, конечно заврши Собранието на АБА лигата кое одлучи да ја поништи сезоната во сите свои натпреварувања (АБА1, АБА2 и...
Кошарка Спорт

МЗТ во финишот го „скрши“ отпорот на Борац

Слободен печат
Денеска во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром во дербито на четвртото коло од АБА2 лигата го совлада Борац Чачак со...