5 C
Скопје

Tag : болни

Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 457 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 457 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

721 нови случаи на коронавирус, 9 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи...
Вести Македонија

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 787 пациенти со Ковид-19

Слободен печат
Вкупно 787 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во земјава и има околу 350 празни болнички кревети во ковид- центрите,...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 464 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 464 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

За 56 проценти зголемен бројот на нови случаи од коронавирус

Слободен печат
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно 20.161 материјал во лабораториите во кои...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 49 пациенти, а вкупно се лекуваaт 297 болни

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 297 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 425 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 425 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Хоспитализирани 682 ковид-пациенти, од нив 263 се во Скопје

Слободен печат
 Во ковид-центрите низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 419 пациенти позитивни и сомнителни на коронавирусот, а заедно со ковид-пациентите...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 554 нови случаи на ковид-19, осум лица починаа, направени се 3.477 тестови

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.477 тестирања, а регистрирани се 554 нови случаи...