17.8 C
Скопје

Tag : болни

Вести Македонија

На инфективните одделенија и во болниците ширум земјава се лекуваат 586 лица позитивни и суспектни на ковид-19

Слободен печат
Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот,...
Вести Македонија Некатегоризирано

На инфективните оддели се лекуваат 649 пациенти со ковид-19

Слободен печат
На инфективните одделенија во Скопје и во болниците во другите градови се лекуваат 649 пациенти со Ковид-19. Има околу 900 празни болнички кревети во ковид...
Вести Македонија Слајдер

Богојески: Само помрачени умови болни за власт организираат протест на Цветници

Само помрачени умови болни за власт, организираат протести на ваков ден како Цветници“, вака лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески го коментира денешниот протест пред...
Вести Регион

Албанија: Комитетот на експерти објави дека заразените и лицата со симптоми нема да гласаат

Слободен печат
На неколку дена до парламентарните избори, албанскиот комитет на експерти за справување со пандемијата доцна попладнево ги објави протоколите за денот на изборите, 25 април....
Вести Македонија

Минатата недела зголемен бројот на новозаболени, починати и оздравени од ковид-19

Маја Терзиова
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 29 март до 4 април тестирани се вкупно 26.142 материјали во лабораториите во кои...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 1.259 нови случаи на коронавирус, 45 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.555 тестирања, а регистрирани се 1.259 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 1.394 нови случаи на коронавирус, 45 лица се починати

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1034 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1034 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 87 пациенти, а вкупно се лекуваaт 686 болни

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 87 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 686 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 79 пациенти, а вкупно се лекуваaт 675 болни

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 675 лица сомнителни и потврдени...