4.2 C
Скопје

Tag : боксерка

Останатo Спорт

Бразилска боксерка заврши во затвор, го претепала до смрт својот сопруг

Слободен печат
Нејзиниот сопруг е пронајден мртов откако претрпел „тешки повреди нанесени со тап предмет“, пренесуваат медиумите. Бразилската боксерска е уапсена на почетокот од неделата и е...
Жена Магазин Магазин слајдер

Менка Трајковска, боксерка: Му попуштам на противникот за да не изеде ќотек

Јасмина Кантарџиева Димков
Менка Трајковска 12 години се занимава со бокс. Вљубена е во овој спорт за кој воопшто не смета дека е брутален. Со целото искуство што...
Останатo Спорт

Тајсон и Холифилд повторно во рингот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Поминаа 15 години од последната борба на Мајк Тајсон, но и на 53 години тренира како во неговите најдобри денови. Како што веќе е познато,...
Останатo Спорт

Канадска боксерка ракавиците ги замени со лекарски мантил

Слободен печат
Професионалната канадска боксерка, Ким Клавел, ги остави ракавиците и се вклучи во борбата против пандемијата на коронавирусот во својата земја. Клавел е школувана за медицинска...