4 C
Скопје

Tag : блесок

Вести Забава Магазин Свет Технологија

ВИДЕО | Неверојатни снимки од Канада: „Огнена топка“ го осветли ноќното небо и вчудоневиди илјадници луѓе

В.Т.
Заслепувачка сина светлина го продре мракот на темното небото во понеделникот во Канада. Метеорот, буквално како стрела го осветли небото околу 6:30 часот наутро, зачудувајќи...
Вести Култура

Понеделник со ТОП КНИГА од „Блесок“: „Дора Мар и Минотаурот – Мојот живот со Пикасо“

Слободен печат
Познатата француска надреалистичка фотографка и сликарка Дора Мар или Анриет Теодора Маркович, како што е нејзиното оригинално име и презиме, умрела во 1997 година во...