Tag : бисквити

Магазин Магазин слајдер Храна

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити!

Слободен печат
Состојки: 300 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 100 милилитри млеко 1 лажица екстракт од ванила 100 грама какао 300 грама шеќер 36  бисквити...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нека не ви биде здодевно ова попладне – Направете си лесна торта со банани и бискивити (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама мелени бисквити 300 милилитри сок од лимон 150 грама шеќер во прав 250 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 250 грама...
Магазин Некатегоризирано Семејство

Колачиња за кучиња, домашни и здрави, вашиот миленик ќе залае од среќа!

Слободен печат
Оние кои имаат домашни миленичиња знаат дека тие многу им се радуваат на бисквитите, исто како што и дечињата се радуваат на колачиња. Секако, бисквитите...
Забава Магазин

Знаете ли што значат дупчињата на бисквитите произведени во 1886-та година?

Слободен печат
На многумина нивните баби им создале навика да се насладуваат со познатите бисквити по ручекот, но малкумина знаат дека ги измислил Луи Лефевр-Жино во 1886...
Еспресо Жена Магазин Храна

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

Слободен печат
СОСТОЈКИ: 18 бисквити 200 мл млеко сладолед малку чоколадно млеко ПОДГОТОВКА: Тавчето обложете го со фолија. Бисквитите кратко потопете ги во чоколадното млеко и наредете...
Еспресо Храна

Посни колачиња – лубеничиња

Слободен печат
Потребни состојки за подготовка на посните колачиња – лубеничиња: – 200 гр шеќер – 8 лажици вода – 125 гр посен маргарин – 100 гр...