Tag : бен симонс

Еспресо

Кендал Џенер ја прослави Новата година со поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Кендал Џенер (24), една од сестрите Кардашијан-Џенер, новогодишната ноќ ја помина со поранешното момче, НБА ѕвездата Бен Симонс (23) во Филиделфија. Некогашниот пар е виден...
Кошарка Спорт

Симонс ја ќари екс сопругата на Скоти Пипен

Слободен печат
Бен Симонс го откажа настапот за Австралија на претстојното Светско првенство во Кина со образложение дека сака подобро да се подготвни за новата сезона во...
Кошарка Спорт

Филаделфија одвои богатство за Симонс

Слободен печат
Филаделфија севентисиксерс сака по секоја цена да го задржи еден од најдобрите кошаркари во тимот но и во НБА лигата, Бен Симонс. Според „ЕСПН“, Филаделфија...
Кошарка Спорт

Симонс: Лука ја заслужува наградата

Слободен печат
Кошаркарот на Филаделфија сиксерс, Бен Симонс кој минатата година беше прогласен за најдобар дебитант, вели дека сега таа награда треба да ја добие играчот на...